הקליניקה – עמוד ישן

הקליניקה זה המקום בו נפגשים שני אנשים: מטפל ומטופל/ת, שלשניהם יש מטרה משותפת: להביא לריפוי ברמה הגבוהה ביותר. אצלי בקליניקה מסתתרים מאחורי הוילון עוד משתתפים- הצמחים כמובן. השיחה בקליניקה נוגעת בבעיה, ממקדת את המודעות אליה וכבר מזמנת את תחילת השינוי. בשיחה אני שותף פעיל להבנת הדברים. ההקשבה היא הדרך שלי; הקשבה שהיא גם למטופל וגם לתהליך הריפוי המתבקש. ואז הטיפול הצמחי הוא כמו שידוך בין המטופל לצמחים המתאימים לו ולבעייתו.

הקליניקה לצמחי מרפא בקריית טבעון
הקליניקה לצמחי מרפא בקריית טבעון

ואיך זה קורה? הטיפול מתחיל בקליניקה בקרית טבעון או בחוף כרמל במפגש בן שעה וחצי. מפגש יכול להתאפיין בכל מקום על גבי הסקאלה בין תשאול לבין שיחת לב. זה נקבע מעצם הסיטואציה, רצון המטופל ומטרות הטיפול. בכל מקרה, הרעיון הוא להכיר. להכיר את האדם, את אורח החיים, השגרה, האנרגיה, הנטיות האישיות והרגישויות המיוחדות. באותו זמן להכיר את הבעיות, ללמוד את הנסיבות שלהן, את התסמינים שלהן; להבין מה שורש כל בעיה, ומה היחסים בין הבעיות השונות.

מתוך סיפור המקרה וניתוחו, אני בונה את אסטרטגיות הטיפול (כלומר הפעילויות הרפואיות המתבקשות), ולפיהן  מתאים צמחים. לדוגמה מטופל עם אולקוס על רקע רגשי (עצבנות) יקבל שילוב צמחים נוגדי כיב ודלקת, משקמי רירית הקיבה, סותרי חומצה, וכמובן- מחזקים נפשית ומרגיעים המתאימים לו. שילוב מספר צמחים בתכשיר אחד נקרא פורמולת צמחים.

וכיצד הגיעו הצמחים אל מאחורי הווילון? בצמוד לקליניקה שוכנת מעבדת הצמחים הפרטית, בה אני רוקח כבר כמה שנים תמציות צמחים ופורמולות בשיטות מסורתיות ומודרניות. הרעיון העיקרי הוא להשתמש בחומר הגלם האיכותי ביותר: ליקוט בר של צמחי המרפא המקומיים והכנת מיצויים בעודם טריים; ומיצוי צמחים שנרכשו מחוות "על-עלים" בגליל. בעצם לכל צמח בקליניקה יש תמצית מרוכזת במעבדה, והכנת הפורמולה היא ערבוב התמציות בסיום התשאול. כך מתאפשר למטופל להתחיל את הטיפול הצמחי עוד באותו יום, ללא המתנה למשלוח.

פורמולה בהרכבה אישית-כל מטופל זוכה להרכבת פורמולה ייחודית לו
פורמולה בהרכבה אישית-כל מטופל זוכה להרכבת פורמולה ייחודית לו

ואיך מתקדמים משם? על פי רוב טיפול צמחי שורשי הוא תהליך. הנכון ביותר אם כך, הוא להתאים לתהליך סדרת טיפולים. לאחר כ- 3 שבועות ממפגש ההיכרות, נערך לרוב מפגש נוסף- מפגש הביקורת; ובו אנו בוחנים יחד כיצד התקדם הטיפול, ואם צריך- עושים התאמות בפורמולה. במפגש זה אני נותן המלצות למטופל לגבי תזונה טיפולית: מזונות שמקדמים את הטיפול ומזונות שמגבילים אותו. באם הדבר נכון לטיפול ולמטופל, אשלב מפגשי טיפול ביער (טבעון או חוף כרמל) שכוללים תרגילים אנרגטיים, רגשיים ורוחניים בשיטות ריפוי פשוטות, עתיקות ועמוקות, כפי שמלמדים בקורסים למטפלים בארגון שומרי הגן.

מספר המפגשים בסדרה משתנה כמובן מאדם לאדם ומבעיה לבעיה, וכך גם משך הטיפול. הרעיון הוא שתדירות המפגשים תרד עם התקדמות הטיפול, עד לסיום התהליך. מקרים אקוטיים יכולים להיפתר במפגש אחד. בעיות כרוניות זה סיפור אחר. יש מקרים בהם מתקבלת התוצאה הרצויה תוך 3 חודשים, יש מקרים להם נדרשת גם שנה ויותר. יש שניתן לרדת בהדרגה והתוצאה נשמרת, ויש שצריך להמשיך בטיפול לעוד תקופה כדי לשמר את התוצאה. כלל האצבע (שאינו תמיד מתממש במציאות המורכבת) הוא שעבור מחלה ממושכת, משך הטיפול הוא 3 חודשים על שנה ראשונה של המחלה וחודש נוסף על כל שנה נוספת. לדוגמה, ל- 5 שנות פסוריאזיס יידרשו 3 חודשי טיפול על השנה הראשונה ועוד 4 חודשים טיפול על  השנים העוקבות… סה"כ בהערכה גסה- 7 חודשים .

מצבים בהם צמחים יעילים כוללים מגוון בעיות כרוניות כגון אסטמה, מחלות עור, דלקות וכיבים בדרכי העיכול. בעיות הנוגעות למערכת ההורמונלית כמו כאבי וסת, תופעות גיל המעבר, אל-וסת, אי סדירות וסתית, תסמונת קדם וסתית, ובעיות שונות הקשורות להיריון ולהנקה. גם מצבים רגשיים רבים בהם דיכאון, חרדה ועודף סטרס מגיבים יפה לצמחים. זאת בעיקר הודות לצמחי מחזקי נפש הזמינים להרבליסטים. התסמונת המטאבולית (יתר לחץ דם, סוכר גבוה ויתר כולסטרול) שנפוצה כל כך בחברה שלנו ומייצרת תלות תמידית בתרופות, יכולה לקבל מענה הולם בטיפול צמחי ותזונתי בלעדי. ניתן לטפל גם במחלות אקוטיות, הודות לצמחים ממריצי חיסון ונוגדי זיהום. לכן, לזיהומים ודלקות בדרכי הנשימה ובדרכי השתן, שפעת, סטרפטוקוקס הרפס ועוד, הטיפול הצמחי מומלץ מאוד.

אפשר לטפל בכל אדם מינקות ועד שיבה, נשים וגברים, היריון והנקה. במקביל לטיפול תרופתי או כתחליף לו, במקרים מסוימים. למטרה של מניעת מחלה, לטיפול ישיר בה או להקלת תסמינים. הטיפול מתאים למי שחפץ בריפוי עמוק, בטוח לשימוש וממועט תופעות לוואי. לא חייבים להיות טיפוס רוחני, מחובר לטבע, שומר תזונה קפדנית או מאמין גדול של גופנפש. הצמחים יעשו עבודתם בכל מקרה; אם כי פתיחות לדברים חדשים, אמון והתמסרות הם ברכה גדולה להצלחת הטיפול.

מטופלים מספרים (עדויות נוספות):

בוקי (אלונים):

״ סבלתי הרבה זמן מכאבים מאוד מאוד קשים ומציקים בחגורת החזה והגב, ומפצעים שהופיעו באותו איזור בגלל השלבקת חוגרת.
השתמשתי במשחה שדרור הכין לפצעי הרפס והיא עזרה לפצעים להבריא בלי גירודים וכמעט בלי כאבים.
אחר כך הוא הכין לי משקה (תרופה שלוקחים בשתיה) שלקח בחשבון את מצבי הבריאותי (אני סובל גם מסכרת) .
ניסיתי את המשקה שהוא הכין לי וזה ממש עזר. הכאבים מאוד ירדו והפסקתי לקחת משככי כאבים אחרים. אני יודע שהטיפול בשלבקת חוגרת לוקח המון זמן, ובגלל שהכאבים ירדו משמעותית, יש לי סבלנות לחכות שזה יעבור לחלוטין ולהמשיך עם הטיפול.
דרור תודה רבה רבה, אתה עוזר לי מאוד.״

לימור ח.

״ אל דרור הגעתי לטיפול אישי אחרי שהייתי בהרצאתו על שימוש בצמחי מרפא לחורף ומאוד התרשמתי ממנו.
הייתי בתחילת הריוני השלישי והחלטתי שבהריון הזה מגיע לי להנות ולא לסבול מתחלואי הגוף.
בהריונותי הקודמים סבלתי מאוד מצרבות ורגלים נפוחות ועוד דברים שהשתיקה יפה להן.
ואכן נפגשתי עם דרור וגיליתי מטפל קשוב,מסור ומיקצועי.
הוא רקח לי דברים שונים.
והפלה ופלא, הרגשתי הרבה יותר טוב. צרבות כמעט ולא היו. הבצקות התחילו מאוד מאוחר ובמידה מועטה ( טוב, כשאתה בחודש תשיעי באוגוסט קצת קשה להתחמק מזה…)
וגם שאר התופעות (שלא מדברים עליהם) היו במינון נמוך.
תודה דרור על הטיפול.״

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.