התכנית הטיפולית על שלביה

התכנית היא מתווה כללי, אשר מקבל את כיוונו ואת אופיו הספציפי בהתאם לכל טיפול. העלות בבחירתה מופחתת משמעותית, והתועלת מועצמת משמעותית. כך זה ניראה:

מפגש מס' 1– צמחי מרפאמפגש הליבה (שעה וחצי

תשאול: אבחון ותשאול מלא ופרטני של הבעיה המרכזית. כולל התייחסות מעמיקה לבדיקות דם, היסטוריה רפואית, אבחונים רפואיים, תרופות הנלקחות, ואבחון לשון בראייה סינית. זהו מפגש ליצירת היכרות עמוקה, תשתית ובניית אמון. המטרה היא שאכיר את האדם ואת סיפור המחלה; ואז, על בסיס המידע שנאסף וההתרשמות האישית- אבנה פורמולת צמחים ראשונה מותאמת אישית, בתוספת הנחיות או המלצות ראשוניות (תוספים במידת הצורך, תכשירים צמחיים מעשה ידיי לטיפול חיצוני, המלצות תזונה ראשוניות, הקניית הרגלים מיטיבים וכו')

התאמת הרכב צמחים אישי: את כל מיצויי הצמחים אני מייצר ורוקח במעבדת הצמחים האישית הצמודה לקליניקה. ישנן כ- 130 תמציות של צמחים שונים. חלקם ליקטתי ביער בעונתם, חלקם רכשתי כצמחים יבשים או טריים, ואת כולם רקחתי לתמצית נוזלית מרוכזת. בסיום המפגש ועיבוד הנתונים- אני בונה את ההרכב המתאים ביותר למטרות הטיפול, וזו הופכת לפורמולה האישית למטופל. לכן ניתן לצאת מהמפגש (אם קצת ממתינים), עם הפורמולה והתכשירים ביד. הפורמולה איננה סטטית. היא משתנה מידי פעם, כפי שגם הסטטוס הרפואי של המטופל משתנה, למרבה השמחה…

 

פורמולה בהרכבה אישית-כל מטופל זוכה להרכבת פורמולה ייחודית לו
פורמולה בהרכבה אישית-כל מטופל זוכה להרכבת פורמולה ייחודית לו

לאחר 2-3 שבועותמפגש מס' 2 – תזונה (שעה)

מטרת המפגש היא מעקב אחר המצב הרפואי, בדיקת יישום ההמלצות ונטילת הפורמולה, והתייחסות מפורטת לתזונה. במידת הצורך- גם עדכון הפורמולה.

חשוב להבין שמפגש תזונה אינו הכתבת תפריט נטורופתי אידאלי (כמו שאפשר למצוא אלפים באינטרנט). התזונה היא כלי טיפולי מותאם אישית וגמיש שמטרתו להיעזר במזונות לקבלת מרפא ישיר, ותמיכה בצמחי המרפא להשגת המטרות הטיפוליות (מוסיפים מזונות ולא רק מורידים). זה נקרא תזונה פונקציונאלית או תזונה טיפולית. היא מבוססת על מחקר וצבירת ניסיון קליני חובק עולם (לדוגמה- שורש סלרי נמצא כמוריד לחץ דם, סלק נמצא כמשקם תאי כבד, ירקות ממשפחת המצליבים נמצאו כמפחיתי דלקת, סויה כמאזנת אסטרוגן וכו'). ולצידה שימוש בראייה סינית מסורתית של אנרגטיקה של מזונות (חם,קר, יבש, לח, מניע, מזין וכו') המתאימים ע"פ האבחון שנעשה במפגש הראשון. התזונה נבנית בהתאם לתפריט האישי של כל מטופל.

התכנית התזונתית כוללת תפריט, מתכונים אופציונליים וסידור תזונה יומי ושבועי. ומוסיפה כלים נוחים וכיפים שמאפשרים יישום נוח, ממוקד, ברור ונטול סטרס או אשמה.

טיפול תזונתי- התאמת התזונה ככלי טיפולי לתמיכה ולקידום מטרות הטיפול
טיפול תזונתי- התאמת התזונה ככלי טיפולי לתמיכה ולקידום מטרות הטיפול

לאחר כ- 3 שבועות: מפגש מס' 3- היבטי גופנפש (שעה)

בסיום המפגש השני, אחרי שהעמקנו בתחום הפיזי- צמחים ומזונות, אני שולח למייל- שאלון התבוננות. שאלון שמטרתו העיקרית היא פיתוח מודעות והסתכלות של המטופל על המחלה; שהרי ידוע כי מודעות הינה כבר 50% מהריפוי. השאלון מאפשר למטופל להיות חלק פעיל בריפוי שלו, לקחת אחריות, וכך לקבל גם יכולת השפעה (הגוף יצר את המחלה, הגוף יכול גם לרפא אותה).

את המפגש השלישי מקיימים ביער או בקליניקה (תלוי במטופל ובמזג האוויר). ומסתכלים קצת מעבר למעקב הרפואי… יחד מנתחים את שאלון ההתבוננות, בשיחה, בדימיון מודרך או במדיטציה. נעזרים בנוכחות המרפאת של היער כדי לקבל כלים והשראה לריפוי, לנוכחות ולהשראה שיוכלו להתלוות למטופל בהמשך תהליך הריפוי האישי שלו. לעתים נעזרים בתקשורת המקרבת ושיטת "המצפן" בהשראת ארנינה קשתן כדי לאפשר העמקה שבאה מתוך הקשבה ואומץ.

לעתים בסיום המפגש מקבלים קבצי שמע לדימיון מודרך ותרגילי חיבור להגברת יכולת ההתגייסות, או העמקת המודעות. לעתים כלים להמשך תרגול בבית, לעתים משימות רקע שעוזרות ליישם את המלצות לאורח חיים, ולאור החיים.

יער- בית לריפוי
יער- בית לריפוי

לאחר כ- 3-4 שבועות: מפגש מס' 4- בחינת התקדמות טיפולית- גוף, נפש וגופנפש (שעה)

יכול להתקיים ביער או בקליניקה. מתבוננים על הסטטוס הרפואי והרגשי. חוגגים את המקומות שהראו שיפור משמעותי, ושואלים שאלות על מקומות שעוד מבקשים שינוי. ממשיכים להקשיב למה שקורה וקורא בפנים. ובהתאם ליכולת היישום וההטמעה של נטילת הצמחים, ההמלצות התזונתיות, התרגילים והמשימות- מעמיקים את הנחיות התזונה, מעדכנים את הפורמולה, מדייקים כלי ריפוי ומודעות, ומתבוננים על המפגש הבא- שמסכם את תכנית הטיפולית העיקרית.

לאחר ש- 3-4 שבועותמפגש מס' 5- סיכום, התבוננות או פתיחת מסע ריפוי מעמיק (משך המפגש  תלוי בתכנית האישית)

בהתאם לתובנות המפגש הרביעי בוחרים את אופי המפגש. ייתכן ויהיה זה מפגש מסכם ומסיים להבנת השינוי שנוצר, ולהנחיות להמשך מבחינת יישומי התזונה ונטילת צמחים, כדי שהמטופל יוכל להמשיך באופן עצמאי, ולשמר ולשפר את הריפוי אשר יצר בחייו.

ייתכן מאוד שיהיה זה סשן טיפולי בשיטת המסע. עבורי זהו הכלי העמוק ביותר והאמיץ ביותר שאני מכיר להתמודדות עם הסיבות האמיתיות למחלות- עולם הרגש הבלתי-מודע. סשן של המסע נמשך שעתיים-שלוש בקליניקה בשעות הבוקר. הוא אינו שיחה, אלא מסע של ממש אל עמקי התודעה.

ייתכן שנבחר לפתוח בתהליך של התפתחות אישית, וליווי בשיטת "המצפן". בפתיחת תהליך של "המצפן" נוגעים בתכנים הרגשיים מהחיים כיום, תוך כדי גילוי דפוסים, אמונות ונדרים שמכתיבים למעשה את אופן החשיבה, וכתוצאה מכך את אופן הפעולה, ומשם גם את אורח החיים והמצב הבריאותי.

ייתכן שנבין שתרגילי העוצמה והחיבור לאלמנטים הנלמדים ביער- הם הכלי בו נרצה להעמיק במפגש זה. ייתכן שיהיה זה מול האש, ייתכן מול עצים, או עם עצמנו בתרגלי נשימה.

ייתכן שנרצה להתחיל לצלול אל רזי הו'אופונופונו– שיטת הריפוי העתיקה של ילידי הוואי. שיטה זו מלמדת כלים עוצמתיים ופשוטים ליישום לניקוי זיכרונות (שוב- דפוסים, אמנות, נדרים, חוויות חיים משוחזרות), ולרפא את אותו מקור בתודעה המשחזר אירועים שליליים בחיינו.

 

 

 

 

 

 

 

כאמור עלות התהליך נמוכה משמעותית מסה"כ רכיביו. ניתן להחליט מראש על מחויבות טיפולית זו ולשלם בחנות האתר, או להגיע למפגש הראשון, ובמעמד התשלום- לעשות את הבחירה.

אם זה לא היה ברור עד כה, בעיניי זו הדרך הנכונה יותר לגשת לטיפול…

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.