דלקות בדרכי השתן- טיפול עצמי ואמיתי

יש תופעה מטרידה, נפוצה שמוכרת כמעט רק לנשים- דלקות חוזרות בדרכי השתן. תחושת הצריבה והדחיפות במתן שתן הן כל כך בלתי נסבלות, וניראה לעתים שאין מנוס מלקחת אנטיביוטיקה. "אוקיי, לא נורא! פעם אחת אנטיביוטיקה… לא קרה כלום." אבל הסיפור לא מסתיים שם. פעמים רבות האנטיביוטיקה "פותרת" את הדלקת, אך "במקרה" בנרתיק מופיעה פטרת. ולאחר שמטפלים בפטרת, חוזרת שוב הדלקת. וחוזר חלילה.

חברות, יש פה עניין שורשי! המקור לדלקות אלו הוא לא רק חיידק E-coli תועה שטייל ממערכת העיכול למערכת השתן. מעבר לנוכחותו אשר דורשת טיפול, יש גם לטפל במקור- כלומר מערכת חיסון לקויה, חוסר איזון חיידקים "טובים" וריריות חלשות ופגועות. אלה הם מוקדי הטיפול הטבעי. זאת, בנוסף להקלה על תחושת הצריבה עד להחלמה. חלק מאפשרויות טיפול אלו זמין לשימוש ביתי, וחלקן מתאים יותר לטיפול המקצועי.

אז רובכן מכירות את החמוציות. פעילותן עונה בדיוק על עניין הריריות הפגועות. החמוציות גם מונעות את יכול ההתקשרות של חיידקי ה  E-Coli לריריות, ובכך מונעות תנועתם אל פתח השופכה. אך לא חייבים פרי תוצרת חוץ, יש פרי מקומי שעושה בדיוק את עבודה- הרימון. לבחירתכן…

צמח נוסף וזמין לליקוט שגם משקם ריריות וגם בעל פעילות אנטי-בקטריאלית הוא אלמוות הכסף (Paronychia argentea). הצמח גדל ברוב אזורי הארץ, נפוץ מאוד באזורים החוליים בקרבת החוף, וניראה כמו שטיח כסוף צמוד קרקע. קל ללקט ממנו כמויות גדולות ולייבש (בחושך), לשמור בצנצנת סגורה ולהשתמש בחליטות בעת הצורך. יעיל, וגם עדין, ולכן מתאים גם לשימוש בנשים בהיריון.

לגבי איזון אוכלוסיית חיידקים- התשובה היא פרוביוטיקה. אפשר להכין כרוב כבוש, ואפשר לרכוש תוסף פרוביוטיקה. זה הכרחי כחלק מהטיפול! חשוב גם להמשיך מספר ימים לאחר החלמה מלאה.

מוכרות גם תכונותיו של זקן התירס- אותן שערות רכות שעל קליפתו. אז עכשיו יש תירס בשפע, וחליטה של שערות אלה מסייעת לאלחש ולרכך את הכאב והצריבה הנוצרים במתן שתן. וגם זקן התירס  יעיל, עדין ומתאים להיריון.

לגבי המרצת מערכת חיסון. אפשר וכדאי להגביר צריכת ויטמין C ממאכלים כמו קיווי, גמבה, פטרוזיליה, תות, גויאבה ועוד, אך נחוצה גם המרצה נקודתית, ישירה ופעילה. יש צמח ממריץ חיסון שהוא גם אנטיספטי למערכת השתן; קשוח עם החיידק, אבל עדין עם הגוף; ואפילו מתאים בהיריון. מיהו הכוכב? אכינציאה- האחת והיחידה! רק שבשונה מהפתרונות האחרים- כאן אמליץ לרכוש אכינציאה במיצוי אלכוהולי (טינקטורה) שנעשתה באופן מקצועי ממקור ידוע. ולמה? מכיוון שתכשירי אכינציאה על המדפים נוטים להשתמש בחלקי צמח ובמינים זולים יותר ופעילים פחות. קנייה של צמח יבש אפשרית, אך הכנתו במרתח ביתי פוגעת בפעילות הרפואית.

ניתן אם כך לעשות שימוש ביתי בכל הנזכר לעיל, ולשלב עם מיצוי כוהלי מקצועי של אכינציאה. למי שפחות פנויה להכנות ביתיות- ניתן לרכוש גם פורמולה ייעודית לדלקות בדרכי השתן שמכילה את הרכיבים המדוברים, ובמקרים הכרוניים והחמורים- ניתן ומומלץ לפנות לקבלת טיפול מקצועי פרטני.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.