היפריקום- הקוסם הגדול

אזהרה: כותב הפוסט מודה שהוא מעריץ את הצמח הבא. מתרגש לכתוב עליו, על אחת כמה וכמה לפגוש אותו, וכשהוא מלקט אותו הוא נוטה למצבים רגשיים פייטניים…

אז כשהכל כבר מצהיב מסביב, ופריחת האביב נשארת כזיכרון מתוק- הוא מופיע.

לכאורה, שיח פשוט למראה, מרחוק עשוי להיראות נוקשה או אפילו קוצני. אבל את כולו מכסים עשרות או מאות של פרחים קטנים, צהובים ופתוחים לרווחה. אני יכול לנסוע 100 קמ"ש על כביש החוף, ועדיין אותו גוש צהבהב הרחק בצד הדרך יתפוס את מבטי ויקרא לי לבוא לבקר. זוהי חברות של שנים, אתם יודעים. חברים טובים מזהים גם בתוך עומס החיים.

טוב, אני אתאפס על עצמי, ארגע, ואנסה להסביר על מה ולמה אהבתי הגדולה לצמח.

אז בראש ובראשונה, הצמח מוכר, ידוע ומקובל כצמח יעיל ביותר לטיפול בדיכאון. המין האירופי ( Hypericum perfuratum ) הינו הרכיב הבלעדי בתרופה "רמוטיב" המפורסמת; והעבודה שהוא עושה אינה נופלת מנוגדי הדיכאון הטובים ביותר, רק ללא תופעות הלוואי כמובן. הבעיה להקשר זה, שהוא מוגבל לשימוש בארץ (בכל מיני סיבות שקשורות לאינטרקציות עם תרופות), ולכן בפוסט זה אינני יכול לפרט מעבר לעניינים התיאורטיים.

כמו כן, מדובר בצמח אנטי ויראלי יעיל למגוון מחלות ויראליות- החל מהרפס ועד קונדילומות. גם פה, מדובר בשימוש פנימי- ואינני יכול לפרט מעבר לתאוריה.

אז מה נשאר לנו?

נשאר לנו שימוש חיצוני בהרפס, ונשאר לנו את הצמח הטוב ביותר שאני מכיר לאיחוי פציעות ולריפוי כוויות. מכיוון שמדובר בשימוש חיצוני (מריחה על פני העור) זה גם חוקי, וגם פשוט ליישום בשימוש הביתי.

מדובר על זמן ספציפי בשלב הצמח (עכשיו) – כאשר הוא מלא בניצנים צהובים. לחיצה קטנה על הניצן הצהוב תגלה האם מדובר בצמח קוסם, או בצמח חסר פעילות. אם לחצתם וחומר סגול-אדום צבע את אצבעותיכם- פגשתם בקוסם!

היפריקום- ניצנים ומעט פרחים: הצמח במצבו הרפואי האופטימלי
היפריקום- ניצנים ומעט פרחים: הצמח במצבו הרפואי האופטימלי

אני רוצה לבקש ולהזמין את מי שיבחר ללקט את הצמח לבוא ממקום מכבד וקשוב לצמח. יש משהו ייחודי מאוד בצמח הזה. וגם אם אתם סבורים שסגולות מרפא של צמחים מוסברות אך ורק לפי הרכב חומרים פעילים- נסו להתחבר למקום הזה של הפעילות הרפואית הייחודית; ואם זה אפשרי- להיות בהודיה מול המקום הזה. בבקשה…

ובכן, אם הליקוט ניראה ומרגיש נכון מבחינת יכולתו של הצמח ל"עמוד" בליקוט, ניתן ללקט את הענפים עליהם יושבים הניצנים (אם רובם נפתחו לפרחים- אין טעם לקטוף, בחרו ענף אחר). לקצוץ ולעשות שמן תשרית כמפורט במאמר זה. השמן שתקבלו בסוף התהליך ייעשה עבודה נפלאה בזירוז הגלדה של פציעות ואף צלקות, תוך כדי חיטוי המקום. כפי שכבר כתבתי בפוסט על הלוונדר– שני אלה יחד: היפריקום ולוונדר יעשו עבודה יוצאת מגדר הרגיל, למשל במשחת קסם זו. בנוסף, כדאי לדעת שבמבחנים קליניים שנערכו עם היפריקום בטיפול בכוויות עד דרגה 3, הצמח הראה יעילות טובה יותר פי 3 מהטיפול הקונבנציונאלי המקובל!!!

אז מה אתם אומרים, קוסם או לא קוסם?

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.