המדענים בהלם- 4 פוסטים ביום, והסרטן נעלם…

בזמן האחרון אני מקבל לפיד פוסטים שמניפים מאמרים כמו:
"הצמח הזה הורג תאים סרטניים בימים ספורים בלבד!"
או: "4 כפיות ביום והסרטן נעלם"
או: "העולם בהלם! מדענים גילו שצמח התבלין הזה מחסל תאים סרטניים תוך 24 שעות".
וגם מספרים לנו כל מיני חידושים מרעישים, שקפה לא מסרטן, זה המים החמים… ואנחנו חיים בין בדיה לתקווה… שותים את כל המידע ומשתפים זה את זה. אחר כך ומנסים להטמיע בחיינו 1,001 עצות שונות, לעתים סותרות, ובדרך כלל מגלים שהן משתנות בערך באותה תדירות כמו כמו כיוון הרוח.
 
אבל… אולי נעצור רגע??
נכניס קצת פרופורציה??
נתחבר להיגיון הבריא שלנו??
אני מציע את זה מכיוון שאני מכיר היטב את הצמחים שמפורסמים שם. אני עובד איתם, הם עושים נפלאות בקליניקה, והם אכן בעלי פעילות אנטי-סרטנית. אין ספק ששימוש בצמחי מרפא בסרטן הוא רלוונטי ביותר. ואני אומר זאת גם מניסיון. עם זאת, שלא נטעה- צמחים נוגדי סרטן הם מרובים, מגוונים ומורכבים, ואפילו במידה מסוימת כמעט כל צמח מרפא הוא גם באיזושהי צורה צמח נוגד סרטן. בין אם הוא נוגד חמצון, מחזק נפש, מסדיר עיכול, מרגיע, מפחית סטרס, או פועל ישירות על מנגנונים תאיים. אך היעילות מושגת כשמרכיבים הרכב ייחודי למטופל שיש בו מערך שלם של פעילויות רפואיות בהתאם לסיפור המקרה ולמצב המטופל, וגם אז אין בהרכב זה כדי להחליף את הטיפול הקונבנציונאלי, ברגע שהסרטן כבר מופיע.
בקיצור, זה נורא נורא מורכב!
רימון- בקלות היה אפשר לכתוב את אחד מהמאמרים המסוגננים האלה על פרי מופלא זה- שתכונותיו נוגדות הסרטן הוכחו גם הן במספר רב של מחקרים
רימון- בקלות היה אפשר לכתוב את אחד מהמאמרים המסוגננים האלה על פרי מופלא זה- שתכונותיו נוגדות הסרטן הוכחו גם הן במספר רב של מחקרים
והאם בקוראינו את המחקרים היינו ערים לעובדה שכל המחקרים האלה מבוססים על תרביות תאים במבחנה, כלומר אלו ניסויי מעבדה בלבד? האם אנחנו באמת מאמינים שסרטן זו "מחלה מעבדתית"? האם אנחנו חושבים שיש תרופה לסרטן שתציל את כולנו, ואז נוכל להמשיך לזלול מזון מעובד (כי משרד הבריאות השתכנע בסוף שעדיף לא להתעסק עם אוסם), לישון 4 שעות בלילה, לחיות מול מסכים, לרוץ בין מיליון משימות, לנשום את מפרץ חיפה, ולחיות מרוחקים ממשמעות רוחנית?
האם אנחנו באמת זקוקים למחקרים כדי לדעת שאלה הדברים העיקרים בהם טמון הריפוי לסרטן?
 
וזה לא שאני מטיף לחיים אחרים.
כלומר, האמת שיוצא שאני כן לפעמים (: אבל לא כרגע.
אני פשוט מנסה לקרוא לאיזו התפכחות בנושא המחלה. לפחות שנדע את מקורותיה, ולא נתלה את תקוותינו בריפוי גנטי- נושא שנמצא בפסגת המחקרים כבר 30 שנה (ולא שמעתי על איזה תפנית משמעותית מהכיוון), לא על כימותרפיה חדשנית שתשנה את פני התחלואה העולמית, וגם לא צמח אחד קוסם- עם כל הכבוד לסגולות המיוחדות והפלאים שהם יודעים לעשות.
 
המאמרים האלה מבוססים על פחד, ועל הידיעה שהפחד משווע לנחמה ולביטחון. ואז הם מספקים לנו תקוות שמגלגלות את הרשת, אך הן חסרות עוגן מציאותי. ואחר כך יגידו: "הוא ניסה צמחים- אבל זה לא עזר." שכחו להגיד שהצמחים נקנו בחנות טבע לפי הנחייתו האחראית של כתב אינטרנטי שבעצמו תרגם איזה פוסט מעניין שהתגלגל גם אליו. לך תנסה להסביר להם אחרי זה על מיצוי פוטנציאל הריפוי הגלום בצמחים…
לא יודע מה המסר של הפוסט הזה… אולי למצוא עומק, ולבדוק את עצמנו ואת המשיכה לפתרונות פשוטים בצורה מחשידה. אולי להכיר במורכבויות של החיים והחולי, ולכבד את החולים שבינינו או את החולים שעוד יהיו בינינו בכך שנעזור להם למצוא רפואה שקולה ואחראית, שלמה ושורשית.
בריאות לכולם באשר הם. אמן!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.