חסת החלומות

שנייה לפני שאתם עוקרים אותה מהגינה כדי שלא תפריע לעגבניות או למרווה… חכו רגע! שמעו קודם קצת על מקומה בעולם צמחי המרפא.

קוראים לה חסת המצפן; וכשהיא מתחילה לפרוח (בדיוק עכשיו!), כמות החלב הלבן שלה מתרבה ומתעצם. בדיוק אז חלקי הצמח העילי (עלים, פרחים וגבעול) נאספים למטרות רפואיות, אשר ניתן לסכמן במשפט אחד שאומר המון: מרגיעה את מערכת הנשימה וגם את מערכת הנשמה.

במערכת הנשימה היא בעיקר מרגיעת שיעול פנטסטית, בדגש על שיעול מגורה ועוויתי, יבש וטורדני.

בנוסף, חסת המצפן מרגיעה את הנפש, מפחיתה חרדה ומשפרת את השינה- גם על ידי השראת שינה וגם על ידי המתקת שינה. ואיפה רואים את זה הכי ברור? בחלומות… למרות שזה לא מידע שתמצאו בספרות המקצועית וגם לא באתרי האינטרנט, רבים המטופלים שמספרים על יכולתה להביא לחלומות משמעותיים, נעימים ומיוחדים. משהו בסגנון: "לקחתי את זה לשיעול וזה ממש עזר. וגם ישנתי ממש טוב… זה קשור?"

כן, זה קשור!

זהו צמח בטוח לשימוש, למעשה צמח מאכל אשר תורבת עד לחסה הביתית. ולכן, ילדים המתלוננים על חלומות רעים או חווים קשיי שינה יכולים ליהנות מפעילותה. זאת, בלי להתעלם כמובן ממקור הקושי הרגשי-נפשי שקורא לנו כהורים/מחנכים/מטפלים להתבונן ולחקור.

חפשו אותה בחוץ… מחופשת לפשוטה. בחרכי מדרכות, בשולי דרכים, באדמות מופרעות, בין הג'אנקיות, באדמות קשות ויבשות. ניתן ללקט, ליבש בחדר חשוך, לשמור בצנצנת סגורה ולהשתמש כל השנה בחליטות רפואיות.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.