יבלות ויראליות

כשהייתי ילד התחילה לי יבלת ויראלית באצבע. היבלת לא טופלה ותוך כמה חודשים יבלות חדשות צצו גם על אצבעות נוספות. אז לא הכירו הרבה אלטרנטיבות, ונשלחתי היישר לרופא עור. הרופא בחיוך שקט הוציא מהארון משהו שנראה כמו סיפולוקס- המכשיר האגדי להכנת סודה. מממ, מעניין. הגשתי את היד באמון, ו… אייי,זה כואב!!! "חנקן נוזלי", הוא אמר, והורה לאמי לקבוע תור נוסף.

נו בסדר, כואב. אבל לפחות עבר? אז ככה, במשך שבוע הסתובבתי עם ידיים עמוסות בשלפוחיות גדולות ותפוחות. רובן התפוצצו בהזדמנות הראשונה והפכו לפצע מציק. חלק מהיבלות עבר, אך גם חלק מכובד שרד. ועד התור הבא כבר הופיעו כמה חדשות. אז חזרנו לרופא הסיפולוקס, ספגנו מכה נוספת ושלפוחיות לראווה וקיווינו לטוב. וכך כל שבועיים- חודש היינו חוזרים אל "מרפאת הכאב", מחכים בתור, נצרבים ושבים… בילוי אחה"צ של אם ובנה. חברים, לקח שנתיים להיפטר מהסיפור!

היבלות הויראליות הן למעשה גידולים בעור הנגרמים עקב נוכחות וירוס מולוסקה או וירוס ורוקה ממשפחת וירוס הפפילומה. הן מדבקות, אך לא כל אחד נדבק, ואני הבנתי זאת עוד כילד. זה פשוט, הכול עניין של מערכת חיסון. כיום ברפואה הטבעית מוכרת גם הסברה שהרקע לחולשה חיסונית זו הוא פעמים רבות פחדים של הילד.

יש גם מועדים מועדים (לפורענות). ראיתי בקליניקה עשרות מקרים של מולוסקום, והרבה מאוד התפרצויות משולהבות סביב גילאי 6-7. אותו גיל בו הילד חוצה שביעון (ע"פ הראייה האנתרופוסופית). משיל מעליו את תום הילדות הראשונית, מפתח מודעות עצמית (סוג של תהליך הפרדה ונפרדות), ונפרד משיני החלב הראשונות. שלב זה של היפרדות והשלה- הוא פתח משמעותי לאותה חדירה של טפיל ויראלי. העבודה במקרים בהם יש התפרצויות היא מורכבת יותר מטיפול חיצוני בלבד. עם זאת, באחוזי הצלחה מאוד מאוד גבוהים (100% עד כה) היא פותרת את הבעיה תוך מספר חודשים מועט (בניגוד לתחזיות הרופאים שייקח שנתיים).

למרבה השמחה, כיום ילדים אינם חייבים לעבור את התהליך שתיארתי אצל רופא העור, מכיוון שצמחי מרפא עושים היטב עבודתם גם מול וירוסים. ברמה הביתית ניתן לשים בקיץ- חלב תאנה (בעיקר מהפרי, אך גם בפטוטרות העלים יש). בחורף- חלב חלבלוב. חלבים אלו צורבים למדי, ולכן במקרה ויש גירוי ניתן למרוח משחה שומנית סביב היבלת לפני ששמים. בנוסף ניתן לחבוש עם צידה הפנימי של קליפת בננה, שתרכך את היבלת ותאפשר חדירת חומרים לתוכה.

חלבלוב השמש- צמח רעיל שבשימוש חיצוני מתאפשר שימוש בחלב שלו לטיפול נקודתי ביבלות ויראליות

אם נרצה להגביר אפקטיביות, אז לרשותנו תכשירים צמחיים מקצועיים על בסיס הצמח סנגווינאריה (במוצר גורף השבחים- Blood Root ) שיתנו גם אפקט אנטי ויראלי וגם נוגד גידולים. אם מדובר ביבלות מפושטות ורבות, או אם הטיפול החיצוני לא יעיל דיו, אז כאמור מומלץ מאוד לשלב גם נטילה פנימית של צמחים ממריצי חיסון ואנטי ויראליים. במקרה כזה חשוב שהתאמת צמחים אלה לטיפול ביבלות תיעשה בהתאמה אישית בקליניקה ולא בקנייה עצמאית ממדפי בית הטבע; על אחת כמה וכמה כשמדובר בילדים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.