יבלות ויראליות

כשהייתי ילד התחילה לי יבלת ויראלית באצבע. היבלת לא טופלה ותוך כמה חודשים יבלות חדשות צצו גם על אצבעות נוספות. אז לא הכירו הרבה אלטרנטיבות, ונשלחתי היישר לרופא עור. הרופא בחיוך שקט הוציא מהארון משהו שנראה כמו סיפולוקס- המכשיר האגדי להכנת סודה. מממ, מעניין. הגשתי את היד באמון, ו… אייי,זה כואב!!! "חנקן נוזלי", הוא אמר, והורה לאמי לקבוע תור נוסף.

נו בסדר, כואב. אבל לפחות עבר? אז ככה, במשך שבוע הסתובבתי עם ידיים עמוסות בשלפוחיות גדולות ותפוחות. רובן התפוצצו בהזדמנות הראשונה והפכו לפצע מציק. חלק מהיבלות עבר, אך גם חלק מכובד שרד. ועד התור הבא כבר הופיעו כמה חדשות. אז חזרנו לרופא הסיפולוקס, ספגנו מכה נוספת ושלפוחיות לראווה וקיווינו לטוב. וכך כל שבועיים- חודש היינו חוזרים אל "מרפאת הכאב", מחכים בתור, נצרבים ושבים… בילוי אחה"צ של אם ובנה. חברים, לקח שנתיים להיפטר מהסיפור!

היבלות הויראליות הן למעשה גידולים בעור הנגרמים עקב נוכחות וירוס מולוסקה או וירוס ורוקה ממשפחת וירוס הפפילומה. הן מדבקות, אך לא כל אחד נדבק, ואני הבנתי זאת עוד כילד. זה פשוט, הכול עניין של מערכת חיסון. כיום ברפואה הטבעית מוכרת גם הסברה שהרקע לחולשה חיסונית זו הוא פעמים רבות פחדים של הילד.

למרבה השמחה, כיום ילדים אינם חייבים לעבור את התהליך שתיארתי, מכיוון שצמחי מרפא עושים היטב עבודתם גם מול וירוסים. ברמה הביתית ניתן לשים חלב תאנה (בעיקר מהפרי, אך גם בפטוטרות העלים יש). חלב זה צורב למדי, ולכן יש למרוח וזלין סביב היבלת לפני ששמים. בנוסף ניתן לחבוש עם צידה הפנימי של קליפת בננה, שתרכך את היבלת ותאפשר חדירת חומרים לתוכה.

אם נרצה להגביר אפקטיביות, אז לרשותנו תכשירים צמחיים מקצועיים על בסיס הצמח סנגווינאריה (כמו המוצר Blood Root Cream) שיתנו גם אפקט אנטי ויראלי וגם נוגד גידולים. אם מדובר ביבלות מפושטות ורבות, או אם הטיפול החיצוני לא יעיל דיו, אז מומלץ מאוד לשלב גם נטילה פנימית של צמחים ממריצי חיסון. במקרה כזה חשוב שהתאמת צמחים אלה לטיפול ביבלות תיעשה בהתאמה אישית בקליניקה ולא בקנייה עצמאית ממדפי בית הטבע; על אחת כמה וכמה כשמדובר בילדים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.