כאב ראש והצמח שעל הסלע השמשי

שוב פעם כאב ראש?! איזה בעסה! דווקא עכשיו לפני הטיול/פגישה/מסיבה/סקס…? ולא, לא בא לך שוב פעם אקמול/נורופן/אדוויל. אתה כנראה יודע למה. אז לעניינו… האם יש צמח אחד שפותר את העניין?

התשובה הנכונה- כן. התשובה היותר נכונה- לא.

נתחיל ב-"לא". לא, כי לפתור את העניין זה למצוא את הסיבה לכאבי הראש החוזרים ולטפל במקור הבעיה: חוסר איזון הורמונלי, מתח, חוסר שתייה, תזונה לקויה, בעיות בכבד, תפיסות שרירי הצוואר ועוד. למי שסובל מכאבי ראש של מגרנה- כדאי לדעת שיש טיפולים צמחיים יעילים ביותר למניעת חזרתם; משמע, שיפור עצום באיכות החיים. טיפול כזה נכון יותר לעשות באבחון מקור הבעיה ובהתאמה פורמולה בקליניקה, כתלות במקור הבעיה.

ויש גם "כן". וכאן זה דווקא יכול להתאים גם בשימוש הביתי. מדובר בצמח עדין, פשוט, זך ורך. טעים בחליטה, נעים למראה, וגדל בר כמעט בכל איזור הכרמל והרי הארץ על שטחים סלעיים חשופים לשמש. שמו אשבל ארצישראלי (Stachys palestina), צמח מרגיע המטפל יפה מאוד בכאבי ראש, בעיקר אם הם תוצאה של מתח, אך בהחלט גם אם ממקור כבדי-מגרנה ואפילו בהנג-אובר. יש הטוענים שצריכתו לפני שתיית אלכוהול גם תמנע את ההנג-אובר למחרת. ובכלל, מדובר כאמור בצמח מרגיע- ופעילות זו לבדה עשויה להימצא יעילה ביותר עבור אלו המרגישים בסטרס מוגזם ובאי שקט.

אשבל ארצישראלי בכרמל. צמח עדין ויעיל לטיפול בכאבי ראש
אשבל ארצישראלי בכרמל. צמח עדין ויעיל לטיפול בכאבי ראש

 

אז רק לצאת קצת לטבע באיזה טיול ברכה, לקטוף הביתה חופן גבעולים ועלים (תוך כדי הקשבה ליכולת הנתינה של הצמח במקום). ליבש ולהשתמש בעת הצורך בחליטה רפואית במינון 2 כפות לכוס, 3 פעמים ביום או יותר. ומי שחושש לזהות בעצמו, או שרוצה לזהות עוד צמחי בר רפואיים- מוזמן להצטרף לסיורי הליקוט המתקיימים לאורך השנה וליהנות יחד מהחוויה הבלתי רגילה של הליקוט.

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.