מים חיים

 ראיתם ביוטיטוב את הסרטון המפורסם של הקטנטונת שחווה את הגשם הראשון בחייה? איזה אושר! התחושה החמימה הזו, העמוקה כל כך, החיוך פנימי שמופיע כשמגיע הגשם. ולא רק ילדים יכולים להזדהות איתה, נכון? זה גם בנו. לא בגלל תשדירי פרסום של ישראל מתייבשת. זה לא הראש שאומר: "יופי! עכשיו יהיה יותר מים להדיח בשירותים", נכון? החמימות היא מהבטן. מבפנים. חשבתם פעם למה זה ככה? מה יש בגשם שכל כך נעים לנו?

באחד הגשמים האחרונים אני איפה שהכי טוב לי- ביער… תחת כיסוי גשם מאולתר אך יעיל, דולקת אש טובה וחמה, ומסביבה חברים, גיטרה, המשפחה והכלבה. כולנו יבשים. יש מרק חם. יש כל מה שצריך. אפשר להרגיש מה באמת הגשם עושה בלב כשאין את ההפרעות הטכניות בראש ומסביב.

ומה עושה הגשם? מפרה את האדמה. אוקיי, גם לי זה היה ברור, אבל ביער אתה ממש מרגיש את זה. בתוך כל גוש אדמה שוכנים אלפי זרעים- פוטנציאלי חיים שמחכים להתגשם בגשם. תגדילו את קנה המידה ליער שלם- קילומטרים על קילומטרים סביבנו מלאים כולם במיליוני גושי אדמה- גושי פוטנציאלי חיים. מאפריל הם מחכים! טריליארדי הזרעים האלה מרגישים את הרטיבות מלטפת את קליפתם. כל אחד ואחד מגיב להם בדרכו. שורה של תהליכים כימים מתחילים. מסובכים ככל שיהיו, ניתן לסכם אותם במשפט: המים הגיעו! אפשר להתחיל לחיות!!!" טריליארדי הזרעים מתנפחים ומתמלאים מים. טריליארדי נבטים בוקעים מתוכם, מחפשים את אור השמש. וביניהם תקשורת אינסופית בין פרטים מאותו מין ובין מינים שונים. היום זה כבר ברור גם למדע שצמחים מתקשרים.

במילים אחרות- הכל רוחש. החיים מתפוצצים בתוך אמא אדמה, והחגיגה בעיצומה. כאשר אישה הרה היא קורנת אור וחיות, ובדיוק כך גם האמא הגדולה שכרגע הופרתה. בפוריותה- היא משדרת לעולם בתדרים עדינים אך רבי נוכחות: תודה אבא שמיים! מעגל החיים נמשך!

ואנחנו, 3 בני אנוש בוגרים, גור אדם אחד וזאבה מבוייתת קשישה תחת יריעת פלסטיק שעשויה מאותם צמחים, דינוזאורים ואלמוגים פרה-היסטוריים שחיו כאן לפני מיליוני שנים (נפט…). יבשים מספיק ופנויים מספיק על מנת להבחין בשינוי התדר שחל בן רגע ביער השותה בשקיקה מים חיים. אותם מים שהרטיבו את גבם של הדינוזאורים שבפלסטיק, עלו וירדו והפרו את האדמה מאז ועד היום. לא בכדי מברכים בטקסי האיניפי האינדיאנים: "תודה מים חיים. בזכותכם יש הכול, בלעדיכם אין כלום".

אז אם פעם תרגישו בגשם הבא מין חמימות פנימית כזו בעומק הבטן; מין רצון לחבק את היקרים לכם; מין שמחה שורשית שקשה להסביר; תנשמו רגע לבטן ותיזכרו: זוהי חגיגת החיים שבקול רם וצוהל מהדהדת לה עכשיו דרככם בנתיבי הגוף והנפש הקדומים ביותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.