צמחים וטחורים

משום מה טחורים תמיד נתפס כמין מצב בריאותי מביך… כנראה קשור למבוכה הכללית כאשר מדובר בתהליכי ההפרשה של הגוף- קקי בראשם, או צואה, אם תרצו את הגוון הרפואי לתיאור המילה.

בכל מקרה טחורים הם יותר מחלה של כלי דם, לא ממש של מערכת העיכול. מדובר בווריד שהתנפח ו/או צנח. עם זאת, טחורים בהחלט מושפעים מתזונה ועיכול.

במקרים מסויימים ניתן לעשות מספר דברים לטיפול גם ברמה הביתית:

  1. עצירות היא בין הגורמים העיקריים לטחורים; על-כן, טיפול בטחורים יהיה קודם כל טיפול בעצירות
  2. שתיית חליטות של צמחים כמו ג'ינג'ר או רוזמרין באופן קבוע. אלה ממריצים את זרימת הדם ומסייעים למנוע את אותה תקיעות של דם בווריד
  3. סיוע בכיווץ של הטחורים ע"י אפליקציה חיצונית של צמחים מכווצים. ניתן למצוא כאלה במוצר המדף Procto cream שבחנות האתר. ניתן גם לעשות מרתח מרוכז וממושך לאצטרובלי ברוש, ואז טבילת פי הטבעת בגיגית המכילה את הנוזל שהורתח למשך כמה דקות.
  4. חיזוק כלי דם ורידיים. ניתן לעשות זאת על ידי צריכת חמוציות, אוכמניות, פטל, ענבים, רימון, תותים, פירות הדר, ברוקולי, מנגו, תרד ועוד… בנוסף, ישנם צמחי מרפא רבי עוצמה אשר להם פעילות מחזקת ורידים משמעותית ביותר, אך הם חלק מהטיפול המקצועי ולא מתאימים לשימוש ביתי.
  5. רצוי להימנע מישיבה או עמידה ממושכת, לצאת להליכה ולפעילות גופנית סדירה.

חשוב לציין שנשים בהיריון ונשים אחרי לידה נוטות יותר למצבי טחורים. לרוב זה עובר מעצמו, אך מכיוון שבאופן טבעי גם אחרי הלידה ישנם אתגרים רבים לגוף ולנפש, הטחורים נוטים לעתים קרובות גם להישאר לצד ה"מארחת". במקרה כזה כדאי לטפל ולמנוע החמרה וסבל מיותר.

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים - הספריה של הידע וחכמת הצמחים

לחצו על התמונה המתאימה למעלה, לקריאת סדרת המאמרים שמעניינת אתכם.